.

Říjen 2010

Autographs

9. října 2010 v 18:34 | Ivusha |  Rubrika 1
avatar
Tento lay jsem dělala pro svou 'sestřenku' (uvozovky, protože je přes druhé koleno:-)) Redhead. Sbírá autogramy, tudíž je to v jejich stylu. Oba tyhle autogramy jí poslali výše vyobrazení (BB - božská Bridgite a Hugh Laurie). Snad se bude líbit.:-)

Mně se líbí, i když po té mé šílené pauze to byl celkem boj!:D

Ivusha

Kapitalismus

9. října 2010 v 13:01 | Ivusha |  Rubrika 1
Zkušební text
Netradiční pohled na formy světového kapitalismu. Pokud si myslíte, že tzv. vyspělé státy jsou na tom lépe, možná se budete divit.
Tradiční kapitalismus
Máš dvě krávy. Jednu prodáš a koupíš býka. Tvé stádo se násobí, ekonomika roste. Prodáš všechno a žiješ z peněz, které jsi získal.
Francouzský kapitalismus
Máš dvě krávy. Stávkuješ, protože chceš tři.
Japonský kapitalismus
Máš dvě krávy. Změníš jejich design tak, že dosahují velikosti jedné desetiny normální krávy a produkují dvacetkrát více mléka. Vytvoříš důmyslný obrázkový seriál o kravách a prodáváš jej pod jménem Cowkimon v celém světě.
Britský kapitalismus
Máš dvě krávy. Obě jsou šílené.
Italský kapitalismus
Máš dvě krávy, ale nevíš, kde jsou, protože jsi zrovna na polední přestávce.
Ruský kapitalismus
Máš dvě krávy. Spočítáš je a zjistíš, že je jich pět. Spočítáš je znovu a dojdeš k číslu čtyřicet dva. Spočítáš je ještě jednou a dopočítáš se dvanácti. Přestaneš počítat a otevřeš si další láhev vodky.
Čínský kapitalismus
Máš dvě krávy. Máš tři sta zaměstnanců, kteří je dojí. Tvrdíš, že máš stoprocentní zaměstnanost, vysoce kravskou produktivitu a necháš zavřít novinaře, který zveřejní skutečná čísla.
Americký kapitalismus
Máš dvě krávy. Jednu prodáš a tu druhou přinutíš, aby dojila za čtyři. Jsi překvapen, když kráva zdechne.
Kapitalismus ve stylu ENRON
Máš dvě krávy. Prodáš tři své vlastní firmě, která je obchodovaná na burze, zaplatíš dluhopisem vystaveným vlastním švagrem, pak vyměníš dluhopis se společníkem tak, že dostaneš všechny čtyři krávy zpět a přídavkem daňové úlevy na pátou krávu. Právo na mléčné výrobky šesti krav je pak za pomoci prostředníka převedeno na firmu registrovanou na Kanárských ostrovech a vlastněnou majoritním vlastníkem tvé firmy; ten vzápětí prodá všech sedm krav firmě zpátky. Výroční zpráva říká, že firma vlastní osm krav s přednostním právem koupě na další krávu. Bilanční zpráva ve výroční zprávě chybí. Veřejnost si koupí tvého býka.
Malajský kapitalismus
Máš dvě krávy. Jedna je čínská a druhá malajská. Čínská dává mléko, malajská je ve vládě.
Kapitalismus v Arkansasu
Máš dvě krávy. Ta vlevo je ale skutečně šťabajzna, co?
Kapitalismus v Česku
Podle dodacího listu máš dvě krávy. Později zjistíš, že jedna je pouze načančaná atrapa, protože tu pravou někdo před časem vytuneloval. Ještě později zjistíš, že ti nepatří ani ta druhá, protože se na ní vztahuje restituční nárok. Ve finále jsi obžalován z daňového podvodu, protože jsi krávy odepsal z účetnictví a nevyúčtoval DPH.